Kartalkaya Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Kış aylarında kayak tutkunlarının vazgeçilmezi olan Kartalkaya kayak merkezi Bolu’ya 38 km’lik bir mesafede yer alır. Ankara – İstanbul karayoluna ise 29 km uzaklıkta olması ulaşım alternatiflerini çoğaltmaktadır. Özellikle kış aylarında İlçe Belediyesi kayak merkezine giden yolları düzenli olarak temizleyerek açık tutmaktadır.

Kartalkaya’a nasıl gidilir sorunuza pek çok farklı şekilde cevap verebiliriz. Bolu il merkezinden minibüsler, taksiler, otel transfer araçları ile kendi aracınızı, Bolu’ya sefer yapan otobüs firmalarının araçlarını, uzak illerden geliyorsanız da en yakın havalimanını tercih edebileceksiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda E-5, TEM, Ankara-Bursa, Afyon-Antalya gibi yolları kullanabilirsiniz. İstanbul’dan 3, Ankara’dan ise 2 bir yolculuk sonunda bölgeye ulaşmış olursunuz. Kar lastiklerinizi ve zincirlerinizi yanınıza almayı unutmayın.

Kartalkaya otobüs firmaları; Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, Tatlıses Turizm ve diğerleri olarak hizmet veriyor. Otogardan ise minibüslere ya da taksilere binerek kayak merkezine gidebilirsiniz.

Bolu’da henüz havalimanı olmadığından uzak illerden gelen misafirler Ankara ve İstanbul gibi şehirlerimizin havalimanlarından yararlanabilirler. Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanlarının her ikisi de Bolu’ya 200 km uzaklıkta.

İstanbul ve Ankara’dan Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kartalkaya’ya nasıl gidilir derseniz E-5 ve TEM otoyollarını kullanarak 280 km’lik bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobandan Bolu iline girerek D-100 karayolundan çıkmalısınız. Tabelaları takip ederek kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 3 saatte Kartalkaya’ya gelmiş olursunuz.

Ankara’dan Kartalkaya’ya nasıl gidilir diyorsanız da önce Eskişehir yoluna çıkıp Bolu istikametinde devam etmelisiniz. 190 km uzaklıkta olan kayak merkezine 2 saatte varabilirsiniz.

Eskişehir’den Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

Eskişehir’den Kartalkaya’ya gelecekseniz çevre yoluna çıktıktan sonra İstanbul yönünde ilerledikten sonra gişelere girmelisiniz. Otoyolda Bolu Doğu bağlantısından çıkış yapmalısınız. Sonrasında D100 istikametinde Kartalkaya yazan tabelaları göreceksiniz. Dörtdivan köyünün içinden geçerek de Kartalkaya’ya gidebilirsiniz.

İzmir’den Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İzmir – Kartalkaya arası yaklaşık 640 km olduğu için İzmir’den Kartalkaya’ya nasıl gidilir diye merak edenlerin kendi araçlarını kullanmasının avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Kış mevsiminin ağır şartlarından korkanlar ise uçakla en yakın havalimanına gelerek de kayak merkezine çıkabilirler. 6 buçuk saatlik bir yolculuktan sonra kayak merkezine ulaşabilirler.

En Ekonomik Yol

Aslında kullanabileceğiniz en ekonomik yol direkt sizi otelinize ya da kayak merkezine ulaştıracak tur ve otel firmalarının seçeneklerinden yararlanmak. Otel rezervasyonu yaptırdığınızda otobüs ya da uçak biletine ekstra bir ücret vermemiş olursunuz. Firmalar sizi Kartalkaya’ya ücretsiz olarak ulaştırıyorlar.

Uçakla Kartalkaya

Kartalkaya uçak bileti aradığınızda Bolu’da havalimanı olmamasının talihsizliğini yaşayacaksınız. Ancak şehre Ankara, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir ve Düzce gibi illerden rahatlıkla karayolu aracılığı ile ulaşılabiliyor. Uzak illerden gelecekseniz bu şehirlere düzenlenen uçak seferlerinden yararlanarak sonrasında yolunuza otobüs ya da araç kiralayarak devam edebilirsiniz.

İnşaatı tamamlanan havalimanından yararlanmak için biraz daha beklemeniz, Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa gibi en yakın havaalanlarından faydalanmanız gerekiyor. 200 km uzaklıktaki iki tesisten oteller bölgesine daha rahat ulaşırsınız.

Ancak kullanabileceğiniz en mantıklı seçenek otel fırsatınızı satın aldığınızda ya da Kartalkaya’daki herhangi bir otelden rezervasyon yaptırdığınızda firmanızın ulaşım maliyetlerinizi karşılaması. Turlar da aynı hizmeti veriyor.

Yine de uçakla geleceğim diyorsanız:

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Havayollarının Seçeneklerinden Yararlanın!

Bolu büyük illere yakın olmasından dolayı karayollarının kavşak noktası durumunda. Gelişmiş karayolu ağı nedeniyle tatilciler diledikleri an kente gelebiliyorlar. Ancak Güney ve Doğu bölgelerinden kayak merkezine gelecek olanlar en yakındaki havalimanından yararlanmalılar. Turlarla bölgeye gelecek olanlar ise daha rahat bir yolculuk yaparlar. Hem yol hem de konaklama masrafları için tek bir bütçe ayırmış olurlar.

Otobüsle Kartalkaya

Kartalkaya otobüsle ulaşıma daha müsait. Büyük illere yakın konumda olduğu için Bolu otobüs seferleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. İstanbul’a 3 saat ve Ankara’ya 2 saat uzaklıkta yer alan şehre geldiğinizde otelinize ulaşmak için transfer hizmetlerinden ve taksilerden yararlanabilirsiniz.

Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, Tatlıses Turizm gibi firmaların düzenli seferleri var. Bazılarının servisinin olması işinizi kolaylaştıracak. Klimalı, ısıtmalı ve televizyonlu modern taşıtlarda konforlu yolculuklar yapabilirsiniz. Kış sezonunun açılması ile birlikte bölgeye yapılan sefer sayılarında artış gözükmekte.

Bolu otobüs seferleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Metro
Tel: 444 34 55
Web: http://www.metroturizm.com.tr

Ulusoy
Tel: 444 1 888
Web: http://www.ulusoy.com.tr

Öz Bolu
Tel: 444 34 14
Web: http://www.ozbolu.com

Kamil Koç
Tel: 444 0 562
Web: http://www.kamilkoc.com.tr

Efe Tur
Tel: 0850 600 00 10
www.efetur.com.tr

En Ekonomik Yol

Karayolu ile Kartalkaya’ya gelmek her zaman daha avantajlı olmuştur. İsterseniz bulunduğunuz şehirden otobüs firmalarının seferlerinden yararlanın isterseniz de tur firmaları ile anlaşın. Otel fırsatı satın alıyorsanız tatil firmanızın araçları ile Kartalkaya’ya gelebilirsiniz. Otobüs biletine para vermeyerek hem bütçenize katkıda bulunmuş hem de direkt kayak merkezine ulaşmış olursunuz.

Kendi Aracınızla Kartalkaya

Kendi aracınızı kullanarak Kartalkaya’ya gelecekseniz E-5, TEM, Ankara-Bursa, Afyon-Antalya gibi otobanları kullanabileceğiniz gibi; Gebze, Gölcük, Mudanya, Gemlik, Şile, Akçakoca, Beypazarı, Menemen, Karşıyaka, Dumlupınar, Tavşanlı gibi ilçelere uğrayabilirsiniz. Trakya’dan ise arabalı vapurları kullanıp eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Özellikle kış aylarında belediye ekiplerinin yolları sürekli temizleyip açık tutması sayesinde hava şartlarından çok etkilenmeden kayak merkezine gelmiş olacaksınız.

• İstanbul’dan 3
• Ankara’dan 2
• Antalya’dan 9
• İzmir’den 8
• Konya’dan 6
• Tekirdağ’dan 4
• Kırklareli’nden 5
• Edirne’den 5
• Yalova’dan 3
• Aydın’dan 9
• Adana’dan 9
• Çanakkale’den 7 buçuk
• Eskişehir’den 3 buçuk saat yolculuk yaparsınız.

İstanbul ve Ankara’dan Arabayla Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

Ankara’dan gelecek olan misafirler Atatürk Orman Çiftliği köprüsünden sonra Fatih Sultan Mehmet Bulvarında ilerleyerek Ankara – İstanbul mevkiini takiben 200 km’lik yolu yaklaşık 2 saatte kat etmiş olacaklar. Sonrasında kayak merkezi tabelalarını takip etmek gerekecek.

İstanbul’dan gelenler ise E80 istikametinde Anadolu Otoyolu Bolu bağlantısına çıktıktan sonra Düzce istikametinde ilerleyip tabelaları takip ederek 3 saatlik bir yolculuğun ardından bölgeye varacaklar.

En Avantajlı Yol Hangisi?

Bütçenizi sarsmayacak en ideal yol otel rezervasyonunuzu tatil firmalarından yaptırarak onların sunduğu ulaşım alternatiflerinden yararlanmak. Genellikle ulaşım dahil hizmet veren bu firmalardan rezervasyonunuzu yaptırdığınızda gidiş-dönüş yol ücretleriniz karşılanıyor. Kendi aracınızla gelmek daha masraflı bir ulaşım seçeneği. Kış şartlarından da en az şekilde etkilenerek yolculuk yapmış olur, olası kazaların önüne geçersiniz.

Kartalkaya’ya Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake