Kartalkaya İslami Oteller – Tatil Fırsatları

Türkiye’nin hemen hemen tüm tatil bölgeleri, son yıllarda Arap turistlerin gözdesi olurken muhafazakar Türk vatandaşları da farklı tatil arayışlarına girdiler. Kartalkaya İslami otel seçenekleri de oldukça önemli hale geldi. Arap turistler ve muhafazakar Türkler İslami usullere uygun olarak hazırlanmış, rahatça konaklayabilecekleri, alkolsüz ve kadınlar için uygun otelleri tercih etmeye başladı. Peki Kartalkaya’da İslami oteller var mı? Bu otelleri arayanlar hangi kriterleri önemsiyor? Birlikte bakalım…

Kartalkaya muhafazakar otel seçenekleri açısından tatmin edici olmayabilir. Kış mevsiminde kayak severler ve üniversite öğrencileri ile dolup taşan Kartalkaya, İslami tatil için uygun değildir. Snow Fest ve Ice Fest gibi organizasyonların düzenlendiği kayak merkezinde konserler ve alkollü partiler düzenlendiği için tatilcilerin yönünü kent merkezine çevirmeleri önerilir. Ancak yine de sadece evli çiftlerin kabul edildiği oteller ya da alkolsüz oteller ile karşılaşılabilir.

Tesettür otel arayanlar için de Kartalkaya uygun olmazken muhafazakar tatil yerleri tercih etmek isteyenler Bolu şehir merkezindeki otellerden yararlanabilirler.

 

Bolu İslami Oteller – Abant’ta Alkolsüz Otel Seçenekleri

İslami oteller arayışınıza Kartalkaya herhangi bir sonuç veremese de Bolu, muhafazakar tatil yerleri sunmaktadır. Kayak merkezine 38 km uzaklıkta yer alan Bolu’da tesettür otel ve islami tatil için uygun tesisler vardır.

Termal oteller genellikle İslami tatil imkanı vermektedir. Bolu’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği İslami tatil otelleri, geniş imkanlar sunarak beklentileri karşılamaktadır. Muhafazakar oteller içerisinde tüketilen yiyecek ve içecekler tamamen helal olup İslami şartlara uygun şekilde tedarik edilmektedir. Yine İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler ve alanlar İslami uygunluk taşımaktadır.

İslami tatil yerleri içinde sosyal alanlar bay ve bayanların rahat kullanabileceği şekilde ayrılmıştır. Hamam ve havuzlar da tesettür otel mantığıyla düzenlenmiştir. İslami oteller Bolu kentimizde daha fazla olduğu için konuklar şehir merkezinde kalabilirler. Burada tarihi yerleri, türbeleri, camileri gezerek kültür turu da yapabilirler.

Muhafazakar Otel Önerileri – Nerede Kalmalısınız?

Bolu’da en çok tercih edilen muhafazakar tatil yerleri seçenekleri ile arzu ettiğiniz tatili yapabilirsiniz. Kartalkaya İslami otel arayışınızda sizlere yardımcı olmasa da Bolu’da Sarot Termal Otel’in sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Sarot Termal Park Resort & Spa, termal otel avantajını kullanarak konuklarına şifalı havuzlar ve özel aile konaklamaları sunmaktadır. İslami oteller arasında en çok tercih edilenlerden olan Sarot Termal, başta yanık ve cilt rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, osteoartrit, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları gibi solunum sistemi hastalıkları için şifa dağıtmaktadır.

Muhafazakar tatil yerleri arayanlar için ideal olan Sarot Termal’de açık ve kapalı termal havuzlar, çocuk havuzu, şok havuzu, jakuzi, Türk hamamı, sauna, özel aile havuzları, serinleme duşları, Fitness Center, masaj bölümleri de mevcuttur.

Tesettür otel kuralları arasında yer alanlar ise şunlardır:

  • Bayan misafirler ve bay misafirler ayrı ayrı havuz kullanımı yapmaktadır.
  • Bay misafirler için havuzlar yarı açık yarı kapalı alan içerisindedir.
  • İslami oteller çerçevesinde bayan misafirler için havuzlar tamamen kapalı alan içerisindedir.
  • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
  • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
  • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.

Kartalkaya muhafazakar otel yerine alkollü konaklamalarıyla genç nesle hitap ettiği için Bolu İslami tatil yerlerinden yararlanarak istediğiniz standartlarda tatil yapabilirsiniz.

Bolu Kartalkaya Muhafazakar Otel Fiyatları

Bolu Kartalkaya muhafazakar otel fiyatları kayak merkezi otellerine göre biraz yüksek olabilir. İmkanları daha geniş olan termal oteller oda fiyatlarını imkanlarına, kalma süresine, istenen hizmetlere, kişi sayısına, özel etkinliklere ve hizmetlere göre belirlemektedir.

Bolu otelleri fiyatları, kaplıca sezonunun başlamasıyla da artış göstermektedir. Genel olarak 150 – 350 TL kişi başı oda ücretleri talep edilmektedir.

İslami tatil yerleri genel olarak pahalı olsa da erken rezervasyonlarla ekonomik seçenekler bulmak mümkündür. Kartalkaya kayak merkezi dışında Türkiye’nin dört bir yanında termal otellerden yararlanılarak islami tatil yapılabilir.

Kartalkaya hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartalkaya'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Kartalkaya'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake