Termal Tesis Fırsatları – Kaplıca Hizmetleri

Bolu, kaplıcalar ve termal kaynaklar yönünden oldukça zengindir. Yüzyıllardır kullanılan Bolu termalleri, misafirlerine şifa dağıtmaktadır. Karacasu başta olmak üzere Sarot, Babas, Pavnu, Çatak ılıcaları bölgenin en önemli sağlık merkezleridir.

Bolu, termal turizmin önemli merkezlerinden biri olduğu için her sene yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Kartalkaya kaplıca ve Bolu çevresindeki kaplıcalar konaklama imkanlarıyla da misafirlerine tatil seçenekleri sunmaktadır.

Her mevsim tatil yapmak için uygun olan Bolu termal oteller, Kartalkaya’ya yakın konumda yer aldığı için kış mevsiminde ilgi görmektedir. Yemyeşil ormanları ve tertemiz havasıyla, adeta bir şifa merkezi olan Bolu’da yıl boyu hizmet veren Kartalkaya kaplıca otelleri sezona özel avantajlar da sunmaktadır.

Bolu Kaplıca Otelleri ve Avantajları

Kartalkaya kaplıca otelleri sayısı tatmin edici olmadığı için tatilciler Bolu kaplıcaları ve termal otellerinden yararlanılabilir. Bolu kaplıcaları asırlardır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Şehir merkezine yalnızca 5 km mesafede, Karacasu mevkiinde bulunan termaller, sağlık turizminin merkezlerindendir.

Bolu kaplıca otelleri ve termal tesislerin özellikleri:

Karacasu Kaplıcaları

Bolu’ya 5 km uzaklıkta olan Karacasu, Kuzey Anadolu fay hattından ortaya çıkan kaynaklardan biridir. 1993 yılında “termal turizm merkezi” ilan edilmiş olan bölgede Termal Otel ve Sağlık Bakanlığına bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunmaktadır. Su sıcaklığı 40-46 derecedir. Bolu kaplıcaları arasında en önemlilerdendir.

Sarot Kaplıcası

Bolu termal otel bölgesinde yer alan Sarot Kaplıcası, Mudurnu’nun 30 km kuzeybatısında Taşkesti beldesi sınırları içindedir. 60 derecelik su, hem içme hem de kür olarak kullanılır. Hipertermal, hipotonik maden suyu, sülfatlı, sodyum ve kalsiyumlu su özelliklerine sahiptir.

Babas Ilıcası

Bolu kaplıca otelleri aradığınızda karşınıza Babas Ilıcası da çıkacaktır. Bolu kaplıcaları olarak bilinen Babas Ilıcası Mudurnu’ya 5 km. uzaklıktadır. Su sıcaklığı 37.2 derecedir. Kaynak noktaları zaman içinde değişen Babas Ilıcası’nda romatizma, sindirim ve böbrek hastalıkları tedavisi uygulanmaktadır.

Pavlu

Bolu kaplıcaları Pavlu, Seben ilçesi sınırları içinde, 14 km güneyde Kesenözü köyü yakınında bir vadi içinde bulunmaktadır. 5 farkı sıcaklığa sahip tesiste mide rahatsızlıkları ve cilt hastalıkları tedavi edilmektedir.

Çatak Termali

Göynük ilçesinin 30 km. güneydoğusunda dik yamaçlar arasında ve vadi içinde yer alan Bolu kaplıca Çatak Termali, merkeze 100 km uzaklıktadır. 32 derece sıcaklığa sahip kaynak suyu kalsiyum bikarbonatlıdır.

Bolu Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Bolu termal otel çevrelerinde bulunan kaplıcalar Türkiye’deki diğer termal sular gibi pek çok hastalığa şifa sunuyor. Yurdun her ilinden gelen misafirler uzman doktorlar eşliğinde:

 

 • Kalp damar
 • Şişmanlık
 • Sindirim sistemi rahatsızlıkları
 • Kas ve kemik hastalıkları
 • Çocuk felci
 • Romatizma
 • Kadın hastalıkları
 • Siyatik
 • Cilt hastalıkları
 • Mide rahatsızlıkları
 • Böbrek şikayetleri konusunda tedavi oluyorlar.

 

Siz de Bolu kaplıcalarını detaylı inceleyerek hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz. Termal otellerde kalarak tedavinizi uzman ellere bırakabilirsiniz.

Bolu Kaplıca Otelleri – Kaliteli Termal Tesisler

Kartalkaya kaplıca otelleri açısından kayak merkezinde herhangi bir alternatif sunmamaktadır. Ancak SPA ve sağlık merkezleri hemen hemen tüm Kartalkaya otellerinde bulunmaktadır. Bolu’da ise termal otel bulmak daha kolaydır. En çok tercih edilen Bolu termal oteller şunlardır:

 • Sarot Termal
 • Bolu Thermal
 • Gazelle Resort

Bolu kaplıca otelleri yılın 365 günü şifalı sularını misafirleriyle buluşturmaktadır. Kartalkaya kayak merkezine yakın konumdaki oteller, son yıllarda Arap turistler tarafından muhafazakar otel olarak tercih edilmektedir.

Kartalkaya Kaplıca Fırsatları – Kaplıca Otel Fiyatları

Bolu Kartalkaya kaplıca otelleri, termal turizm sezonun açılmasından birkaç ay önce hazırladıkları kampanyalarla misafirlerini kendine çeker. Konaklama ve tedavi dahil paketler sunan otellerin fiyatları sunulan imkanlara, şifalı suyun özelliklerine, konaklama şekillerine, istenen hizmetlere göre değişmektedir.

Bolu kaplıca otelleri sezona özel fırsatlar hazırlayarak İstanbul ve Ankara gibi yakın yerler başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasından hastalıklarına şifa bulmak isteyenleri ağırlamaktadır. Kartalkaya’da aradığı termal oteli bulamayanlar Bolu kaplıcaları sayesinde diledikleri gibi tatil yapabilirler.

Siz de erken rezervasyon fırsatlarıyla Bolu termal otel tesislerinin hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Hem odanızı ayırtmış hem de ekonomik bir tatil yapmış olursunuz. Fırsatları kaçırmayın…

Kartalkaya hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartalkaya'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Kartalkaya'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake